Przesyłki kurierskie dla sklepu internetowego – co warto wiedzieć?

4 min read

Wraz z rozwojem sklepu internetowego przesyłki kurierskie zaczną stanowić coraz większą część kosztów. Już od początku warto szukać wartych zaufania przewoźników. Przy większych ilościach paczek możesz uzyskać lepsze warunki współpracy, jednak nie jest to wymóg. Dowiedz się, gdzie znajdziesz najtańsze przesyłki kurierskie dla sklepów internetowych. 

Jeśli zajmujesz się sprzedażą towarów przez internet, wysyłanie paczek kurierem stanowi dużą część twoich obowiązków. Warto dopracować tę usługę, ponieważ wpływa na wrażenia klientów dotyczące sklepu. Oferowanie wielu opcji przesyłki korzystnie wpływa na sprzedaż. Dlatego warto podjąć współpracę z pośrednikiem, który będzie obsługiwał wszystkie paczki niezależnie od wybranej firmy kurierskiej.    

Szybkie przesyłki kurierskie – czemu warto z nich skorzystać?

Poczta Polska powoli odchodzi w niepamięć. Oczywiście, są sytuacje, kiedy musimy z niej skorzystać np. podczas wysyłania i odbierania pism urzędowych. Jednak w przypadku pozostałych przesyłek większość osób woli wybrać kuriera. Wysyłka przebiega szybciej i zazwyczaj wychodzi taniej. Firmy kurierskie oferują również więcej usług dodatkowych oraz podejmują się obsługi nietypowych paczek. 

Kiedy prowadzisz sklep internetowy, profesjonalna obsługa przesyłek jest jednym z priorytetów. Dużo łatwiej nawiązać korzystną współpracę z prywatną firmą. Nie ma znaczenia, czy działasz w modelu dropshippingu, czy posiadasz własny magazyn. Dla kurierów nie jest problemem obsługa hurtowych zamówień, paczek paletowych ani odbiór tego samego dnia.    

Tania wysyłka paczki niezależnie od ilości. Czy to możliwe?

Prowadzisz niewielki sklep i wydaje ci się, że nie uzyskasz korzystnych warunków współpracy z firmą kurierską? Rzeczywiście, przy umowach abonamentowych istnieją ograniczenia lub limity ilości paczek wysyłanych w miesiącu. Małym sklepom nie opłaca się często zobowiązywać do stałej współpracy z kilkoma przewoźnikami. 

Rozwiązaniem problemu może być oferta pośredników zrzeszających różnych kurierów. Dla przykładu, niezależnie od ilości przesyłki kurierskie w Ship Center nadajesz w niższych cenach. Jak to możliwe? Zamówienia przechodzą przez brokera, który ma podpisane własne umowy z firmami przewozowymi. Obsługuje tysiące paczek miesięcznie, co pozwala mu zaoferować dużo niższe ceny – także prywatnym osobom.   

Którzy kurierzy obsługują duże przesyłki kurierskie?

Kiedy sprzedajesz własne towary, wysyłasz je bezpośrednio do klientów. Jednak najbardziej dochodowe biznesy opierają się obecnie na sprzedaży produktów sprowadzanych hurtowo z zagranicy. Jeśli to rozważasz, warto zainteresować się ofertą dropshippingu. Nie potrzebujesz wtedy własnego magazynu, jednak klienci muszą czekać na zakupy znacznie dłużej.  

Sprzedaż idzie na tyle dobrze, że chcesz część produktów posiadać pod ręką? Poszukaj kuriera obsługującego gabarytowe paczki i zamawiaj towar hurtowo do magazynu lub siedziby firmy. Duże przesyłki najlepiej wysyłać na paletach. Tego typu usługę oferują m.in. firmy DHL, FedEx, Ambro Express lub Pallex. 

Niektóre z nich specjalizują się w przesyłkach wielkogabarytowych. Kiedy masz do wysłania duże zamówienie lub paczkę o nieregularnych kształtach, warto zgłosić się właśnie do nich. Możesz to zrobić przez pośrednika, aby uzyskać korzystniejszą cenę.

Pamiętaj, że zapakowanie gabarytowej przesyłki leży po twojej stronie. Ciężkie towary wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Zadbaj o pasy zabezpieczające, wypełnienie wewnątrz kartonu i odpowiednią ilość folii stretch na wierzchu. Wraz ze wzrostem sprzedaży, na pewno nabierzesz wprawy.     

Wybór Redakcji